Elftal van de halve eeuw / Kies de keeper

Voetbal Redactie

De zomer is voorbij, alsook de vakanties. Tijd voor serieuzere zaken dus. Zoals het naderende 50-jarig bestaan van FC Utrecht, opgericht op 1 juli 1970. En zoals de uitverkiezing van het Elftal Van De Halve Eeuw, dat daarmee is verbonden. De Utrechtse Sportkrant start met deze uitverkiezing waarbij u in groten getale kunt stemmen op uw favoriete FC Utrecht-voetballers. In ons papieren nummer van juni 2020, maar ook online, zal het Elftal Van De Halve eeuw door onze lezers zijn samengesteld.

Elf voetballers plus één trainer die onder contract stonden bij FC Utrecht maken kans op een plaats in dit Elftal Van De Halve Eeuw.

We trappen af met de keeper. Als geheugensteuntje geven we u de tien keepers die het vaakst onder de lat hebben gestaan. Deze gegevens zijn verzameld door statisticus Hubert Buter:

 Aantal competitie wedstrijdenGoals tegen in competitieAantal wedstrijden inclusief competitie/beker/Europese wedstrijden
Jan Willem van Ede409611457
Harold Wapenaar151228178
Jörgen Henriksen146 245 153
Hans van Breukelen142167162
Michel Vorm137164157
Robbin Ruiter123185125
David Jensen8611999
Blagoje Istatov6310567
René Ponk7910586
Joost Terol486750

 

Zij hebben ook een plek tussen alle andere keepers die ooit in een officiële wedstrijd voor FC Utrecht zijn uitgekomen. U kunt hier uw stem uitbrengen, de keus is aan u:

Welke keeper behoort in het 'Beste FC Utrecht elftal van de laatste 50 jaar'?

Laden ... Laden ...

 

Wilt u uw stem motiveren of heeft u vragen/opmerkingen over deze actie, dan kunt u terecht op elftalkeuze@utrechtsesportkrant.nl. We stellen het op prijs als u uw naam en woonplaats wilt vermelden; we zijn zo vrij om eventueel de leukste reacties te gebruiken in onze kolommen.