Dammers ADG kruipen uit gevarenzone eerste klasse
De regionale damverenigingen zijn in de nationale competitie het nieuwe jaar voortvarend begonnen. Althans, dat geldt voor ADG Amersfoort en Gooi & Eemland die in de zevende speelronde de volle buiten wisten te pakken. Ons Genoegen Utrecht bleef steken op een puntendeling, terwijl Zenderstad op een flinke nederlaag werd getrakteerd. Voor de IJsselsteiners wordt het erg moeilijk degradatie te ontlopen. De andere drie staan stevig in de middenmoot.
Alle vier de clubs komen uit in de eerste klasse, zij het dat Zenderstad in een andere afdeling acteert. ADG kruipt geleidelijk uit de gevarenzone van de eerste klasse B. Het Amersfoorste team wist de belangrijke ontmoeting met Nijmegen positief af te sluiten. Cees Strooper en Harry de Waard droegen met winstpartijen in belangrijke mate bij aan de 9-7 overwinning, die ADG op gelijke hoogte brengt met Ons Genoegen. De Utrechters deelden de wedstrijdpunten met O2O2 (8-8). Arne van Mourik kwam als enige winnend uit de strijd.
Gooi & Eemland maakte korte metten met Zaanstreek (10-6). Peter Frans Koops, Anne Wouda en Leo van der Laan hadden individueel succes. Gooi & Eemland heeft een punt meer dan Ons Genoegen en ADG.
In de eerste klasse C kreeg Zenderstad met 10-6 klop van Tilburg-Eindhoven ondanks een winstpartij van Laurens Fijn van Draat. Het gepromoveerde Zenderstad zal de eerste klasse hoogstwaarschijnlijk weer moeten verlaten, het team staat stevig op de laatste plaats.