Op zondag 25 februari vindt de vijfde, in een reeks van zeven VIB-lopen plaats. Deze Lopen staan in de regio bekend om de gezelligheid, goede organisatie en fraaie parcours. Deelname aan een VIB-loop staat open voor iedereen, van jong tot oud, van snel tot rustig. De VIB-lopen worden georganiseerd door atletiekvereniging OSM’75 Atletiek & Recreatiesport Maarssen.
Er wordt gelopen in ronden van 5 km door het bosrijke recreatiegebied ‘de Maarsseveense Plassen’ in Maarsseveen. Het parcours loopt rond de grote plas en is geheel verhard en autovrij. Alle lopers kunnen vrijblijvend hun eigen afstand en snelheid bepalen. Dit maakt de VIB-lopen ideaal als trainingsmogelijkheid voor geoefende lopers in hun training naar de grotere wedstrijden, maar ook ideaal voor lopers die een eenmalige persoonlijke prestatie willen neerzetten en voor beginnende lopers.
Op elke VIB-Loop zijn er haaslopers met een tempo van 5.00, 5.20, 5.40, 6.00 en 6.20 minuten per kilometer. De haaslopers lopen afstanden van 10 km, of 15 km bij voldoende volgers.
De laatste VIB lopen van het jaar zijn op zondag 17 maart en zondag 21 april.